משחק העיתונים הגדול

זמן פעילות:45 דקות   הכנה : וריאציה אחת עם, ואחת בלי   מתאים לכיתות: ג – ח   מתאים לעבודה עצמית: לא, משחק כיתתי

חפש את המטמון בעיתון. משחק מהיר ומוצלח. מתאים מאוד לשיעור צ'ופר.

הכנה: 
להשיג 5-6 עיתונים זהים, אפשר בהחלט של אתמול או שבוע שעבר.(צריך מספר עיתונים כמספר הקבוצות בכיתה.) ככל שהעיתון עבה יותר, המשחק יהיה מוצלח יותר. כותבים שאלות מראש אודות תוכן העיתון. אפשר לשאול על שמות ואישים, על מידע וכו' ("מי זה שי מוזס", "כמה כסף הרוויחה חברת X") אבל לשאלות מצחיקות וקשות מומלץ גם לעבור על הכותרות, פרסומות, ודרושים. (" באיזה מכללה רואים רחוק?" או "למי יש יד ארוכה?") (כמובן שאפשר גם להמציא שאלות במקום, אבל צריך לדאוג לכך שהתלמידים לא רואים מאיזה דף השאלה לקוחה…)

מהלך החידון:
שואלים שאלה, והקבוצות מתחרות ביניהן – מי שמוצא ראשון, עונה, ומקבל נקודה. למשחק מוצלח, כדאי שהשאלות יהיו סתומות קצת, כך שבאמת צריך לחפש בעיתון כדי למצוא את התשובה. בהצלחה!

שתי וריאציות מוצלחת ללא כל הכנה, לכיתות גבוהות: (דורש מודד זמן כלשהו)
א) החליטו מראש על זמן לתשובה, נגיד 3 דקות. לחלק את הכיתה לקבוצות. לתת זמן הכנה לקבוצות כדי להכין כמות של כ-10 שאלות. בכל תור, קבוצה אחרת שואלת שאלה אחת מתוך השאלות שהכינה. קבוצה אחרת הצליחה למצוא את התשובה תוך הזמן הנקוב? היא מקבלת נקודה. אף קבוצה לא הצליחה? הקבוצה השואלת מקבלת נקודה.
ב) כמו בוריאציה א, אבל הפעם כל קבוצה יכולה להחליט את איזה קבוצה היא שואלת את השאלה. הקבוצה הנשאלת נתנה תשובה בזמן הנקוב? קיבלו נקודה. לא נתנו? הקבוצה השואלת מקבלת נקודה (או לחילופין, הקבוצה הנשאלת מאבדת נקודה…)

newspapers

הערה אחת

מה אתם אומרים?

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: